
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 400 pF |
| Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Voltage Rating (AC) | 21 V |
| Height | 1.02 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 30 V |
| Depth | 1.6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Max Voltage Rating (DC) | 30 V |
| Approvals | UL |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 30 V |
| Max Output Current | 120 A |
| Inductance | 1.7 nH |
| Breakdown Voltage | 45 V |
| Clamping Voltage | 67 V |
| Varistor Voltage | 41 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 21 V |
| Max Surge Current | 120 A |
| Energy | 400 mJ |
| ESD Protection | Yes |
| Clamping Current | 1 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Max Varistor Voltage | 45.1 V |
| Min Varistor Voltage | 36.9 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 400 mJ |
| Peak Surge Current | 120 A |
Stock: 11511
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23756
Ext.Price$0.23756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23756 | $0.23756 |
| 10 | $0.16327 | $1.63270 |
| 50 | $0.14322 | $7.16100 |
| 100 | $0.12564 | $12.56400 |
| 500 | $0.11047 | $55.23500 |
| 1000 | $0.10790 | $107.90000 |
